میثاق نامه


زندگینامه


عبدالرضا مصری متولد ۱۳۳۵ در شهر کرمانشاه، سیاستمدار ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نماینده کرمانشاه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور دارد. وی پیشتر در ادوار هفتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز، به عنوان نماینده کرمانشاه در مجلس حضور داشت. مصری در هیأت رئیسه چهارم مجلس دهم موفق شد به عنوان نائب رئیس انتخاب شود.

 

سوابق علمی و اجرایی


مصری دانش‌آموخته دکترای زمین‌شناسی از دانشگاه تربیت معلم تهران است و در دولت نهم، در فاصله سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ وزیر رفاه و تأمین اجتماعی بود و از ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱ نیز به عنوان سفیر ایران در ونزوئلا فعالیت می‌کرد. 


سفیر ایران در ونزوئلا


عبدالرضا مصری پس از پایان کار دولت نهم و معرفی صادق محصولی به عنوان وزارت رفاه و تأمین اجتماعی دولت دهم،  سفیر ایران در ونزوئلا شد.


مجلس نهم


در انتخابات مجلس نهم، مصری با کسب بیش از یکصد هزار رای، به عنوان نفر اول از حوزه انتخابیه کرمانشاه انتخاب شد و به مجلس نهم راه یافت.


مجلس دهم


عبدالرضا مصری در انتخابات مجلس دهم که در هفتم اسفند ماه ۱۳۹۴ برگزار شد، با کسب ۱۴۳،۹۲۸ رای، به عنوان نفر اول از حوزه انتخابیه کرمانشاه، به مجلس دهم راه یافت. او در انتخابات هیأت رئیسه چهارم مجلس دهم موفق شد بالاتر از افرادی چون عارف و مطهری به عنوان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی فعالیت خود را آغاز کند.
آخرین مطالب سایت