• کدخبر 146385
  • 398/10/06
  

مدیریت جلسه‌ای «بی‌بازده» معاونان استاندار کرمانشاه

مدیریت‌ جلسه‌ای معاونان استاندار کرمانشاه و تعداد بالای جلسات برگزار شده اغلب فرصت‌‌ خدمت مفید را از مدیران استان گرفته و وقت آنها را هدر می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، وضعیت نامناسب استان کرمانشاه در شاخص‌های مختلف اقتصادی، عمرانی و اجتماعی شاید ماحصل همین مدیریت جلسه‌ای باشد که معاونان استاندار و مدیران دستگاه‌های مختلف در پیش گرفته‌‌اند.

اصولا میان این تعداد جلسات و نتایج آنها  تناسبی وجود ندارد و اکثر وقت مدیران با حضور در این جلسات اجباری پر شده که اغلب بازده کمتر و پایین تر از حد انتظار دارند و معلوم نیست چرا معاونان استاندار کرمانشاه بر این روند ناکارآمد مصر هستند.

بعضی مدیران حتی عضو 40 كارگروه هستند و باید در همه آنها حضور داشته باشند، مدیری كه تمام وقتش در جلسات می‌گذرد دیگر وقتی برای رسیدگی و حل مشكلات مردم ندارد.

ا

 

واقعیت این است که حجم زیادی از تصمیمات این جلسات به مرحله اجرا هم نمی رسد؛ اگر کسی مدعی خلاف این موضوع است می تواند اعلام کند تا به حال چقدر از تصمیمات اتخاذ شده و در این جلسات توسط مسئولان مربوطه پیگیری شده است.

از طرف دیگر فرصت انجام کار با شرکت در این جلسات بی فایده برای مدیران از دست می رود و علاوه بر آن وقت و ارزش زیادی ناشی از این جلسات بی‌خاصیت به هدر می رود.

البته بخشی از کارها و جلسات هم تشریفاتی است و می‌تواند تصمیمات لازم از طرق دیگری گرفته شود و نیازی به تشکیل جلسات در حد معاون استاندار با گرفتن وقت 10 تا 20 مدیر نیست.

ا

 

اصولا در سیستم‌های غیرکارآمد است که مدیران ناگزیر باید برای همه‌چیز تصمیم‌گیری کند و به جای سیستم سازی این روش‌های غلط را در پیش گرفته اند.

واضح است که صرفا بالا بودن تعداد جلسات نمی‌تواند به خودی خود باعث تغییر و تحول مثبت شود همانطور که تاکنون نشده است، جلساتی که در حد مشکلات داخلی یک اداره است چندان نیازی به اتلاف وقت دیگر مدیران دیگر ندارد.

آخرین مطالب سایت